Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Chrzanów Duży 15
pl en ru ru fr es cz sk lt lv se ua

Wdmuchy

Metoda blow-in polega  na wdmuchiwaniu w przestrzenie zamknięte i trudno dostępne luźnych materiałów izolacyjnych takich jak  wełny mineralne, drzewne , materiały celulozowe.

Tą metodą możemy docieplić :

stropodachy wentylowane

Przez połacie dachowe ucieka nawet do 30 % ciepła, więc wdmuchnięcie wełny powoduje bardzo szybki wzrost temperatury w pomieszczeniach leżących bezpośrednio po docieplanymi stropodachami. Prace związane z tym nie są uciążliwe dla mieszkańców.Praktycznie każde warunki pogodowe są odpowiednie do ich przeprowadzania , ponieważ jest to metoda sucha. Na szybkość prowadzonych prac ma wpływ głównie ilość robót przygotowawczych, konstrukcja budynku i wydajność  maszyny do wdmuchiwania.
Blow-in jest najtańszą metodą przy docieplaniu wentylowanych stropodachów w budynkach typu Sw70 lub OWT i innych o podobnej konstrukcji.

ściany szczelinowe z pustką powietrzną

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego w szczeliny jest na pewno tańsze niż docieplenie ścian zewnętrznych metodą lekką - mokrą . Metodę tą stosuje się w domach już isniejących, w których nie ma innej izolacji.

domy szkieletowe

Wypełnianie wełną granulowaną pustych przestrzeni stosuje się głównie w tzw. kanadyjczykach.Metoda  jest bardzo efektywna i tania

podłogi na legarach

Wdmuchnięcie wełny daje natychmiastowy efekt w postaci ciepłej podłogi

Metoda służy również do wygłuszania wełną ścian z płyt gipsowo - kartonowych, obszarów nad sufitami podwieszanymi i innych przestrzeni  zamkniętych.

Galeria zdjęć: