Profesjonalne rozwiązania natryskowe na bazie wełny mineralnej.

Produkcja maszyn

Witamy na stronie TEREX.PL

TEREX – płyty nadmuchowe

Nasza firma zajmuje się profesjonalną produkcją maszyn do natrysków mieszanek cementowych, celulozy, materiałów na bazie wełny mineralnej i wdmuchów materiałów izolacyjnych takich jak wełna szklana, wełna kamienna, celuloza, styropian, jak również kompleksową obsługą: posiadamy przeszkolone ekipy zajmujące się obsługą maszyn u klienta, prowadzimy wynajem samych maszyn oraz ich serwis.

Przedsiębiorstwo TEREX Michał Kamiński wprowadziło do produkcji płytę nadmuchową do izolowania prefabrykatów drewnianych, przeznaczonych do budowania domów, dedykuje ten wyrób producentom tychże zabudowań. Płyta może pracować tylko i wyłącznie w środku zakładów. Zasada działania wyrobu jest bardzo prosta. Poprzez agregat do pneumatycznego transportu izolacji ze sterowaniem PLC transportowany jest materiał do płyty, która za pomocą siłowników pneumatycznych jest dociskana do szkieletu, a następnie poprzez 5 dysz, zamocowanych na dole wypełnia przestrzenie w szkieletach, do odpowiednich gęstości wyszczególnionych w aprobatach technicznych stosowanego materiału izolacyjnego. Ze względu na dosyć długie i szerokie konstrukcje, płyta została wyposażona właśnie w 5 automatycznie przełączających się dysz za pomocą przełącznika ciśnieniowego, dzięki którym jest możliwość uzyskania odpowiedniej gęstości, a co za tym idzie przewodności cieplnej, ale także rozwiązanie te umożliwia omijanie niepotrzebnego dmuchania materiałem w puste przestrzenie, takie jak na przykład okna, ponieważ jest możliwość wyłączenia z działania wybranych dysz. Wyrób będzie w pełni kompatybilny oraz bez problemu wypełni ściany i dachy dzięki swojej obracanej konstrukcji.

Płyta może być wykonywana jest w trzech wariantach mocowania:

Płyta pracująca na suwnicy

Płyta przymocowana do stalowej przesuwnej ramy

Płyta na ramieniu automatycznego robota przemysłowego.

Drugi wariant będzie rozszerzony o możliwość skonfigurowania przez zamawiającego możliwych dostępnych opcji. Przy zamówieniu płyty do pierwszego jak i trzeciego wariantu, klient dokona zakupu samej płyty. Na wybór konfiguracji płyty ma wpływ wielkość hal produkcyjnych i ilość produkowanych domów. Producenci, którzy wytwarzają bardzo dużą ilość segmentów z reguły starają się jak najbardziej zautomatyzować produkcję. Przedsiębiorstwo TEREX Michał Kamiński stara się dostosować do potrzeb każdego potencjalnego klienta zainteresowanego wprowadzeniem do swojej produkcji takiego udogodnienia.

Przykładowy czas wypełniania komory na materiale STEICO Zell:

Urządzenie Maszyna ADW 2017 HDS/PLC + Płyta nadmuchowa
Objętość komory 0,3215m³
Gęstość 42,74kg/m³
Czas 1 min. 45 sek.

Podstawowe zalety urządzenia:

  • Zminimalizowanie kosztów robocizny, po przez zmiejszenie osób potrzebnych do wykonywania izolacji do jednej,
  • Znacząca redukcja kosztów na materiałach izolacyjnych(granulaty są o około 40% tańsze od płyt),
  • Szybkość wypełniania komór,
  • Możliwość bieżącej kontroli jakości wypełnień,
  • Szansa na wypełnianie komór o skomplikowanych kształtach.

 

Kontakt z TEREX POLSKA

Jesteś zainteresowany naszą ofertą

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.